zakład

Specjalistyczne malarnie kataforetyczne do nakładania powłok malarskich

Zabiegi nakładania powłok malarskich wymagają specjalnie przystosowanych do tego celu obiektów. Oferta producentów farb i lakierów obejmuje bogaty wybór tego rodzaju produktów dostosowanych do kształtu, wymiarów i innych parametrów malowanego produktu.

Nasza firma jako producent z wieloletnim doświadczeniem związanym z malarniami i kabinami proszkowymi oraz dzięki grupie wykwalifikowanych fachowców może zaoferować Państwu najwyższej jakości produkty. Są wśród nich między innymi kabiny proszkowe, malarnie kataforetyczne i lakiernicze kabino-suszarki. Oferujemy również suszarki po malowaniu proszkowym.

Oferta ZUGiL-Projekt obejmuje też urządzenia do usuwania powłok malarskich metodą pyrolizy oraz za pomocą wielu innych technik. Gwarantujemy kompleksową realizację każdego zlecenia – od wykonania projektu poprzez dostawę aż po uruchomienie obiektu. 

Malarnie kataforetyczne a kabiny proszkowe

Proponowane przez nas obiekty technologiczne wychodzą naprzeciw potrzebom Klientów w zakresie nakładania i usuwania powłok malarskich. Stawiamy na jakość tego procesu oraz jego bezpieczeństwo i optymalny czas wykonania. Malarnie kataforetyczne związane są z malowaniem tą właśnie metodą. Polega ona na zastosowaniu podkładu przed malowaniem nawierzchniowym, dzięki czemu uzyskujemy doskonałą ochronę przed korozją i uszkodzeniami mechanicznymi powierzchni. W procesie tym wykorzystuje się zjawisko elektroforezy, za sprawą którego cały malowany obiekt zostaje dokładnie pokryty farbą. Grubość takiej powłoki wynosi 10-50 mikrometrów. Z kolei w malarniach proszkowych stosuje się natrysk elektrokinetyczny lub elektrostatyczny. Po dokładnym oczyszczeniu dany przedmiot pokrywany jest farbą w proszku, a następnie wkładany do pieca, gdzie powłoka w wysokiej temperaturze się utwardza. W tym przypadku jej grubość wynosi 60-120 mikrometrów. Taka powłoka chroni obiekt przed korozją, promieniowaniem UV oraz uszkodzeniami mechanicznymi.